Loading...

Proti slnku, slniečkari

Home / novinky / Proti slnku, slniečkari

Blíži sa každoročná prehliadka ošúpaných nosov, vypálených plavkových podprseniek a krepových účesov. A to znamená, že práve nastal vhodný čas na malé predletné “opáčko” na tému, AKO SA CHRÁNIŤ PRED SLNKOM. Držte si slamáky, začíname.

Tento rok vás ušetríme zdĺhavých kompendií na tému, “prečo sa treba chrániť pred UVA, UVB a možno aj UV fialovým žiarením” a dokonca sa zdržíme aj dešifrovania akronymu SPF. Skúsenosť ukázala, že omieľať niektoré veci “dohalelujá” je zbytočné, ak ich priľnavosť k dezénu šedej kôry mozgovej zodpovedá ojazdeným letným pneumatikám na ľade.

Je to ako s kurzami prvej pomoci, ktorými nás dvakrát do roka zásobovali na základnej škole počas branných cvičení. Zostali po nich len matné spomienky na nafukovaciu Anču, trojrohú šatku a vzdialené tušenie, čo robiť pri rozbitom kolene. Preto poďme rovno do praxe a pozrime sa na produkty, s ktorými sa hrdo môžete postaviť proti slnku.

Voňavé pazušky

Používať dezodorant je, pochopiteľne, žiaduce počas celého roka. Vlastne, matky by do svojho výchovného reťazca Po–použití–WC spláchni–umy–si–ruky–pozdrav–uvoľni–miesto–starším mali bezpodmienečne pridať aj mantru: používaj–dezodorant! Ak by to tak bolo, všetkým by sa nám žilo ľahšie a s radosťou by sme jazdili v MHD. Vyskúšajte napríklad voňavučký vegánsky tuhý dezodorant Nuxe Bio Organic.

Pigment pod kontrolou

S pribúdajúcim počtom slnečných hodín mnohé úzkostlivo začíname rátať pigmentové fliačky na tvári a desíme sa okamihu, kedy sa v regionálnom vysielaní objaví poplašná správa o tom, že z hodonínskej ZOO utiekol americký jaguár a v meste na nás hodia odchytovú sieť. Aj tomuto zážitku sa dá predísť. Vyskúšajte napríklad vynovenú formulu ochranného fluidu Capital Soleil UV-AGE Daily od Vichy. Na pokožke vytvára UV ochranný film a poskytuje jej veľmi vysokú UVB ochranu SPF 50 + a UVA PF 46. Navyše obsahuje niacínamid a peptidy, ktoré korigujú tmavé škvrny a zľahka tónujú pleť.

Miliónárske pocity

Kto neskúsil toto, nevie, čo je sebaláska… Tento výrobok je rafinovaná milostná predohra. Dá sa to síce aj bez nej, ale výsledok nebude ten istý… Jemná telová hmla Institut Esthederm Adaptasun premení pokožku na hodváb, ktorého sa nebudete chcieť prestať dotýkať. Jej úlohou je pripraviť pleť na opálenie pod silným slnkom, preto ak sa chystáte škvariť šunky niekde pri mori alebo aj Kunove, používajte ju pod, nad ochranný krém a vôbec, impregnujte sa ňou koľko sa toho na vás vojde. Výsledkom bude žiarivá, hebká a vyživená pokožka a jemný obláčik vône, ktorý vás bude sprevádzať do každého plážového bufetu.

Okamžité ochladenie

Poznáte tú o hrachu a stene? Áno, stále sa medzi nami nájdu oportunisti, ktorí sa chcú opaľovať prirodzene a pri pobyte na slnku používajú na ochranu výhradne indulonu alebo rastlinné oleje. A niekedy sa nám zasa všetkým stane, že sa občas na slniečku troška pozabudneme a potom hasíme! Väčšinou kyslou smotanou. Tento rok však skúste toto: Eucerin Aquaphor – telovú masť v spreji. Ľahko sa aplikuje na citlivú narušenú pokožku, príjemne ju chladí, intenzívne hydratuje a napomáha jej regenerácii.

Nezabúdajte na vlasy

Vlasy sú naša kapota na Mercedese. Keby výrobca šetril na ochrannom nátere, rýchlo by tratil na hodnote aj bez toho, že by mu bolo treba stáčať kilometre. Myslite na to zakaždým, keď vám slniečko začne pražiť na hlavičku. Vlasy je cez deň vhodné chrániť špeciálnymi vlasovými olejmi s SPF faktorom a pri umytí im dopriať riadnu regeneráciu v podobe vlasovej masky. Vyskúšajte napríklad vyživujúcu masku na vlasy René Furterer Karité, ktorá regeneruje vlasy po celej ich dĺžke a vracia im prirodzený a ľahký vzhľad. Neobsahuje silikóny a krásne vonia.

Príďte si k nám po balíček

Predstavili sme vám iba zlomok výrobkov, s ktorými sa slnečným obdobím pretancujete rovnako úspešne, ako Koleník cez Let’s Dance. V našej lekárni ich, samozrejme, nájdete oveľa viac. Zastavte sa a spoločne vyskladáme vašej pokožke tela aj tváre ochranný protislnečný balíček na mieru. A slovíčku “slniečkar” dáme úplne nový význam 🌞

Zdielať: